Dvůr u Svatého Jakuba Žatec

Dvůr u Svatého Jakuba Žatec
Dvůr u Svatého Jakuba Žatec

Prodejna krůtího masa

Dopřejte si čerstvé a kvalitní krůtí maso

Speciální prodejna krůtího masa nabízí tuto vynikající surovinu pro přípravu nejrůznějších pokrmů. O krůtím masu se říká, že má devatero druhů masa. Ve srovnání s ostatní drůbeží má vyšší podíl bílkovin a nižší obsah tuků. Krůtí tuk má také výhodnější složení než tuk například z hovězího nebo vepřového masa. Obsahuje více kyseliny linolové, což je jedna z esenciálních nenasycených mastných kyselin, které jsou nezbytné a přispívají ke snížení hladiny cholesterolu v krvi.

V případě, že koupíte celou krůtu, vás vyjde maso levněji než maso kuřecí. Dělené maso z bourárny pochází z kvalitních tuzemských chovů, které jsou pod stálým veterinárním dohledem, a je tak zajištěna jeho kvalita a nezávadnost. Maso nabízíme chlazené, z čerstvě poražených kusů.


Tip: Ke grilování nebo pečení doporučujeme krůtí křídla a krůtí spodní stehna. Základem je dobře maso okořenit či den předem naložit do marinády.


Ve srovnání s ostatní drůbeží má krůta vyšší podíl bílkovin ve svalovině (prsní svalovina obsahuje téměř 25% bílkovin, stehno více než 21%) a nižší obsah tuků:

  • 100 g krůtího masa obsahuje 4 g tuků
  • 100 g vepřové kýty obsahuje 14 g tuků
  • 100 g pečeně obsahuje 22 g tukůFotografie prodejny

Kontaktní údaje

Dvůr u Svatého Jakuba
Jakubská 661, 438 01 Žatec

Provozní doba

Čt - Pá: 9.00 - 17.00

Spojte se s námi

  • Mobil
    +420 606 510 990
  • Email